Статьи

Яку обрати щітку для фарбування

Перше, що хочеться сказати — не економте на малярському інструменті! Але це не означає, що потрібно бігти в магазин і купувати найдорожчий валик або щітку. Висока вартість, звичайно, не може бути гарантом хорошої якості, але те, що якісний малярський прилад буде коштувати копійки — теж неправда. У професійних малярів існує кілька «золотих правил», яким слід керуватися перед покупкою малярської щітки.

Якісну щітку відрізняє густа щетина і конусоподібна форма, після згинання вона повинна легко відновити свою форму. За рахунок високої пензлики фарба лягає на поверхню рівно і без патьоків. Дуже важливо організувати правильний догляд за інструментом для того, щоб він радував свого господаря не один рік.

Для водоемульсійних фарб відмінно підійде нейлонова щетина. Справа в тому, що звичайна щетина, вбираючи фарбу, сильно розбухає, а нейлон сприяє відштовхуванню води і збереженню форми.

Будь-яку щітку слід підготовити до фарбування. Для цього необхідно намочити її в воді і розтерти по поверхні, наприклад, чистою бавовняною ганчіркою.

Такі маніпуляції допоможуть відокремити слабо прикріплені щетинки. Це в свою чергу буде служити гарантією того, що під час фарбування від пензлика не почнуть відділятися волоски і тим самим псувати фарбуєму поверхню.

При фарбуванні не варто набирати на інструмент занадто багато фарби. Надмірна кількість призведе до підтікання фарби до коріння кисті, що призведе до передчасного псування малярного інструменту.

Які б малярні роботи НЕ стояли, слід купувати як мінімум два пензлики: один для великих поверхонь, інший — для вузьких смужок, якщо планується обширне фарбування, то краще придбати валик.

Для фарбування стін і стелі підійде ширина 150 мм. А для прокрашувания дрібних деталей, наприклад, плінтуса, краще придбати плоску щітку шириною 50 мм.

Для прокрашувания кутів, країв стін, для дерев’яних рам краще віддати перевагу плоскій щетині розміром 25 мм.
Для фарбування карнизів підійде 12-мілімметровая кисть.

Якщо є необхідність профарбовувати вузькі і важкодоступні місця, то краще купити пензлик з клиноподібною щетиною.

Фарбування радіаторів буде легким, якщо в арсеналі знайдеться інструмент на подовженій ручці, завдяки якій можна профарбувати важкодоступні місця.

Добавить комментарий