Статьи

Як видалити з дерев’яної поверхні стару фарбу

Незважаючи на те, що ми живемо вже кілька років у світі пластику та гіпсокартону, дерев’яні предмети побуту у нас все-таки ще зустрічаються. Як відомо, у дерев’яних поверхонь є маленький «нюанс» — такі вироби рано чи пізно втрачають свій вигляд через «виснажуються» верхнього шару. Але хіба хтось говорить, що у зв’язку з цим дерев’яну меблі необхідно відразу ж викидати? Можна просто дати їй нове життя, перефарбувавши під стиль інтер’єру і зрадивши тим самим новий зовнішній вигляд.

Однак не варто забувати, пофарбована заново площина повинна бути ідеальною. І щоб добитися такої ідеальності її необхідно ретельно і правильно підготувати.

Існує кілька способів видалення лакофарбового покриття з дерев’яної поверхні.

Перший спосіб передбачає використання тепла, наприклад, електричного фена. Струмінь гарячого повітря направляється на площину, за рахунок чого фарба розм’якшується. Як тільки на ній почнуть з’являтися бульбашки, останню можна обережно зняти шпателем. Щоб видалити лакофарбове покриття з поглиблень необхідно користуватися трикутним шпателем, плоский буде недоречний. Дуже важливо не пошкодити цілісність верхнього шару, особливо, якщо має бути подальше лакування.

Другим способом видалення з поверхні лакофарбового покриття вважається хімічний, суть якого полягає у використанні розчину каустичної соди або ж діметіленхлоріда. Однак, слід дуже обережно слідувати рекомендаціям, вказаним в інструкції.

Для початку бажано надіти гумові рукавички, щоб уникнути попадання засобу на шкіру рук, з одягу краще вибрати стару і непотрібну. Рідина найкраще відлити в яку-небудь поліетиленову коробку, в яку необхідно вмочати кисть і наносити з кисті засіб на поверхню до тих пір, поки фарба не стане пузиритися.

Після використання засобу верхній шар бажано нейтралізувати, промивши простою водою або ж уайтрспіритом.
Можна самостійно приготувати суміш для видалення старої фарби. Паста готується так: у воду насипається каустична сода в такій кількості, поки вона перестане розчинятися, далі слід додати вівсяну муку і ретельно розмішати до утворення однорідної маси.

Важливо! При попаданні суміші на відкриті ділянки шкіри слід відразу ж промити її холодною проточною водою. Така паста буде ідеальна для видалення лакофарбового покриття зі складних фігурних виробів. Не варто економити — наносити бажано товстим шаром. Час впливу пасти на площину необмежено. Нехай паста залишиться на ній на кілька годин, особливо там, де шар дуже товстий. Після можна зняти фарбу разом з пастою шпателем і промити очищений верхній шар водою.

Рекомендації по ремонту http://www.garagespec.net

Добавить комментарий