Статьи

Ангидрітовий цемент

Ангидрітовий цемент являє собою повітряне в’язке речовина, яка складається переважно з сірчанокислого кальцію. Він утворюється шляхом випалу двуводного гіпсу при температурі близько семисот градусів. Згодом він подрібнюється в тонкий порошок разом з активними мінеральними добавками. В якості добавок можуть виступати сульфат натрію, окис кальцію, обпалений доломіт, а також доменний гранульований шлак. Завдяки цим добавкам і активізується тверднення в’яжучого речовини.

Схоплюватися ангидрітовий цемент починає через тридцять хвилин, а остаточно застигає протягом доби після замішування. Його необхідно подрібнювати до такої міри, щоб через сито проходило не менше дев’яноста відсотків матеріалу. Ангідритного цементна суміш розділяється на чотири марки: 50, 100, 150 і 200.

Його використовують для виготовлення штукатурних і кладок розчинів, бетонів, для влаштування безшовних підлог і підготовки лінолеуму, а також для отримання штучного мармуру. Крім цього цей цемент можна використовувати і для оздоблювальних робіт.

Обробний ангідридового цемент отримують шляхом одноразового або дворазового випалу малозалізистого гіпсового каменю спільно з активними добавками. Ця процедура відбувається при температурі не менше шестисот градусів. Розчинами з нього виконують оштукатурювання приміщень, що мають підвищену вологість, а також обробляють конструкції вимагають створення додатково шару міцності.

Слід зазначити, що замість цементних і змішаних розчинів для обробки внутрішніх і зовнішніх поверхонь часто застосовуються розчини на основі пробудженого сировини.

Добавить комментарий